Červen 2009

Člověk jako neřízená pochodeň

25. června 2009 v 1:13 | Jana Jessica |  Samovznícení
Jako spontánní samovznícení člověka zkratkou SHC (z anglického Spontaneous Human Combustion) je označení pro jev, podle které údajně lidské tělo začne náhle bez zjevné příčiny hořet. Tělo zasažené osoby se podle údajných svědků má z velké části zpopelnit, ale hoření se přitom nerozšiřuje do okolí. Bylo předloženo několik teorií o příčinách tohoto jevu, žádná však nebyla uznána za definitivní, především proto, že se je nepodařilo experimentálně prokázat.

Tolik z wikipedie...

A nyní k věci.
Působí to jako příběh z nějakého zvláštního fantastického hororu, ale bohužel je to zřejmě realita. Z různých koutů světa přicházejí informace o tom, že lidé z ničeho nic shoří na prach. Oheň z člověka zkrátka nečekaně vyšlehne a z jeho těla nakonec zůstává jen popel.
Působí zde nějaká síla o které vědci zatím nemají ani tušení? Zlí jazykové tvrdí, že spíš se samovznítí ten, který má kladný vztah k alkoholu. Kolik by toho ale daný člověk musel vypít, to už v podtaz neberou..
A jakto, že když k takovému případu dojde, nejsou vůbec zasaženy hořlavé látky v okolí člověka?

V krematoriu vědí své. V pecích musí pořádně zatopit, aby se nebožtíci změnili v popel. Při teplotě 1000 stupňů Celsia shoří průměrně velké tělo za hodinu a půl.
Kremace vůbec není jednoduchá, protože naše tělo je tvořeno ze 70% vodou.. to známe každý ze školy. Co tedy způsobuje lidskou hořlavost?


Při nálezu lidí, u kterých došlo k samovznícení byly mnohdy nalezeny pouze nohy, či lebka. Jakto, že ty odolávají ohni?


Jedna z hypotéz tvrdí, že možnou příčinou je kulový bles. Jenže většina případů je v uzavřených místnostech. Jak by se tam kulový blesk dosta? Další možností je elektrostatický výboj. Ten by mohl zapálit plyny v lidském těle..

Ať tak či tak, doposud nebylo prokázáno (ovšem ani vyvráceno) ani jedno z toho. Takže je jen na nás, čím si danou věc vysvětlíme.

Cesty jen pro odvážné..

25. června 2009 v 0:40 | Jana Jessica |  Nejděsivější místa v ČR
HRAD HOUSKA
-----------------

Ti, co se zajímají o záhady v České republice, o něm jistě již slyšeli. Troufám si říci, že to je nejznámější místo, kde i tzv. ateisté něco cítí. Co to je, to je na uvážení, či víře každého z nás.

Lokalita: 20 kilometrů severozápadně od Mladé Boleslavi

Co se tu děje?

Snímky z hradních prostor jsou často zkažené, nebo se na nich nachází tajemné mlžné, tmavé, nebo naopak světelné objekty.
V noci prý jsou na hradbách slyšet zvláštní zvuky podobné krokům. Zvláštní je to, že stěny místní kaple jsou porostlé lišejníkem a neustále vlhké i za horkého léta, zatímco stěny sousedních místností jsou zcela suché. A mohou snad být pod kaplí rozsáhlé podzemní prostory, v nichž jsou umístěny kostry "nelidských" bytosí, jak se traduje? Indicií k řešení téti pekelné záhady prý může být freska archanděla Michaela - symbolického bojovníka s temnými silami - na stěně kaple.

Hrad Houska je, narozdíl od ostatních hradů, postaven tak, aby co nejlépe střežil cosi uvnitř hradeb. Souvisí to nějak s legendou, která praví, že na místě dnešní Housky se nachází trhlina v zemi, z níž prý vylézají démoni z pekla a škodí místnímu obyvatelstvu?
Senzibilové tvrdí, že se v kapli, která je opředena největším počtem záhad, necítí vůbec dobře.

A dokonce i lidé, kteří v nic takového necítí, popisují shodné pocity. Je jim zde nevolno, motá se hlava, některým se podlamují kolena, jiným se dokonce zatmívá před očima. Je tu prý vážně něco zlého, co vychází ze stěn kaple.

Pokud máte rádi záhady, tak honem na Housku! :)LES PÁNOVA BŘEZINA
-------------------------

Lokalita: 5 kilometrů jihovýchodně od Prahy, mezi obcemi Mukařov a Žernovka

Co se zde děje?

Návštěvníky tohoto lesa prý často přepadá tísnivý pocit. Mimojiné i koně zde nepostojí a znervórní, jakmile se k místu Pánovi březiny přiblíží. Někteří údajně zahlédnou mezi stromy mlžnou postavu mladé světlovlasé ženy oděné do šedého šatu, která má místo očí a úst jen krvavě temné skvrny.

Traduje se, že za třicetileté války v místech poblíž Zelené cesty, právě v místě, kde se také říká "Pánova březina", utíkala kněžna Ležárka pronásledována žoldáky. Ještě než byla dopadena, stačila ukrýt v lese ve studánce poklad, údajně velký zlatý kalich. Po dopadení na místě dnešního Mukařova byla mučena a zabita (odtud jedno z vysvětlení názvu "Mukařov"). Zlatý kalich prý nebyl nikdy nalezen. Podle pověsti jej dodnes hlídá v lese černý pes, jehož vytí oznamuje blížící se neštěstí.

Dnes si můžete všimnout, když vstoupíte do Pánovy březiny, že les zde vypadá poněkud jinak než v jiných částech např. v o kus dál vzdálené Horce.
Husté větve, nerovný mokvavý terén a mnoho zarostlých popadaných stromů jako by nechtěly pustit návštěvníka do nitra lesa.

Pokud nevyslyšíte toto zdánlivě nevyrčené varování, dá vám les pocítit svoji sílu a osobitost. Najednou jako byste nebyli sami. Mezi stromy se k vám pomaličku blíží zbloudilci z minulosti zprůsvitnělí do šedočerných stínů … nebo je to lesní šero rozvířené nahodilými slunečními paprsky… Očití svědci ale připouštějí, že ve snaze proniknout do Pánovy březiny se jim zřejmě podařilo vyrušit zbloudilou duši.


Troufnete si? Pak vám přeji úspěšný návrat...ŠTOLY POD STRÁNSKOU SKÁLOU
--------------------------------------

Lokalita: severní část města Brna

Co se tu děje?

Některá zvířata se tomto podzemí z neznámých příčin bojí. Na fotografiích zde pořízených se údajně objevují mlžné útvary připomínající lidskou postavu nebo obličej.
Takové snímky zde pořizují také členové české záhadologické společnosti Aghartha.

Prý se zde kdysi oběsila jakási žena. Její smrt zde údajně zanechala energetickou stopu.Štolou se nedoporučuje procházet příliš daleko. Má rozsáhlá propojení, ve kterých není težké zabloudit.

Hurá do podzemí!


VELHARTICE
---------------

Další velmi známé místo. Místní hřbitov je nechvalně známý svou temnou duchařskou pověstí.

Lokalita: 9 kilometrů severozápadně od Sušice

Co se tu děje?

V jednom z rohů Velhartického hřbitova se prý některým lidem dělá mdlo. Je zde údajně možné vycítit jakési zlo, které je v těchto místech přítomné.
Je zde také zahadný koste sv. Máří Magdalény, jehož obrázek zde máte.


Zdá se, že strašlivá atmosféru tu opravud je. Před dávnými a dávnými časy, v dobách, které už nepamatuje zřejmě žádný ze stávajících náhrobků se zde prý odehrálo cosi děsivého. Cosi tak odporného, že zatím nikdo nebyl schopen hřbitov od následků tohoto činu očistit.

Podle publicisty Ing. Pavla Kozáka proběhl kdysi v jihovýchodní části velhartického hřbitova jakýsi obřad černé magie, jehož účelem bylo oživení mrtvého. Tento obřad byl podle všeho úspěšný a stopy velmi negativní energie, která se při tomto rituálu uvolnila tu zůstávají dodnes. V souvislosti s touto událostí zde mělo dojít i k ohrožení života ženy, kterou na poslední chvíli zachránila až vyšší moc. Žena byla natolik vyděšena, že obraz její tváře se otiskl do štítu kostela. (značeno červeně)
Skvrny připomínající obličej prý na chvíli zmizí, když štít dostane novu omítku či nátěr, ale pak se znovu objeví. Vystoupí zvolna ale nezadržitelně z bílé barvy štítu, jakoby chtěly něco naláhavého sdělit.

Negativní energie, která tu od dávných časů, kdy došlo k oživení mrtvoly přetrvává, je podle všeho i dnes velmi nebezpečná a někteří už jen před samotným pobytem na hřbitově varují. V minulosti prý došlo k několika pokusům prostor hřbitova "očistit". Tato snaha však zřejmě nebyla zcela úspěšná a zlo je údajně hlavně v oblasti, kde k oživení došlo, stále přítomné.

Senzibilové také upozorňují na kamenný kříž zasazený do dlažby předsíně bočního vchodu kostela sv. Máří Magdaleny. I on je prý poznamenán energií nešťastného rituálu a silový bod se překvapivě nenachází ve středu kříže, jak je obvyklé, ale v jeho horním rameni. Podle nich by se neměl tento boční vchod do kostela raději vůbec používat.


Pokud vám nejsou hřbitovy proti srsti a naopak se na ně vydáváte rádi, toto místo rozhodně doporučuji. Avšak od známých mám ty informace, že to je tu opravdu těžce snesitelné.
Absolutně se nedoporučuje chodit na hřbitov večer (stačí se poptat místních), kdy jsou lidé schovni více vnímat.
Citlivé povahy riskují přinejmenším infarkt.

Zanedlouho přibydou další děsivá místa, ale chvíli si počkejte. :)

Sekty - zlo, či jen další náboženství?

24. června 2009 v 23:30 | Jana Jessica |  Sekty
Sociologie tímto pojmem označuje skupinu, která se vyznačuje konflikty s většinou společnosti.
Sekta ve své víře může buď vycházet z tradičních hodnot společnosti, nebo je nahrazovat novými články své víry, nebo vírou novou.

Silně, centrálně, vedené a organizované sekty mají přísné podmínky členství, kterými své členy úzce svazují. Jiné, s volnější organizací, mají spíše věřící, podporovatele a sympatizanty.

Jednou z hlavních příčin, vedoucím ke vzniku sekt, je lpění na doktrínách nebo názorech, bez ohledu na jejich spojení se skutečností. Ale také proto, aby se zajistilo spojení se skutečností - jak ji vnímají zakladající a jejich členové.

Mnoho lidí si pod pojmem sekta okamžitě vybaví satanisty a jejich nechvalně známou pověst, či naprosté vymývání mozku, které přivodí scientologická církev proslavená především Hollywoodskou dvojicí Toma Cruise a Katie Holmes. Jak je to ale doopravdy, to suď bůh.. odpůrci tvrdí, že všechno je to blbost a neuznávají to. Přívrženci vám řeknou, že není nic lepšího, než jejich náboženství... Takže to necháme na soudě každého.

Uvádím zde zevrubné rozdělení sekt. Především ony nejznámější... Po čase možná přibude jejich charakteristika.

Tak jakéže to dnes známe sekty?

1) vycházející z křesťanství
 • Svědci jehovovi
 • Mormoni
 • Moonisté
 • Hnutí víry
 • Rodina lásky

2) alternativní náboženství se západními mimokřesťanskými tradicemi

 • Hnutí grálu (Abd-ru-shin)
 • Imanuelité
 • Antroposofie
 • Satanismus

3) alternativní náboženství s moderními tradicemi

 • Scientologie (dianetika)
 • Hnutí New Age

4) vycházející z hiduismu

 • Haré Kršna

Takže to je seznam těch zřejmě nejznámějších.
Uvítám komentář každého, kdo má s nějakou sektou co dočinění. Ať už to je sekta zde uvedená, či nikoli..

Děkuji